DermaCosmo rekomenduje do pielęgnacji domowej kosmoceutyki z botanicznej linii Epionce amerykańskiej firmy Episciences, Inc. Ich skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wyniki kilkunastu niezależnych badań z podwójną ślepą próbą. Zawierają trzy unikalne opatentowane kompleksy: keratolityczny, przeciwzapalny i barierowy. Ich działanie polega na hamowaniu przewlekłych stanów zapalnych w skórze oraz na odbudowie i wzmacnianiu jej naturalnej bariery ochronnej. Są bezzapachowe, nie zawierają parabenów, nie działaja komedogennie.

Produkty Epionce są skuteczne w walce z oznakami starzenia oraz takimi problemami skóry,
jak trądzik, wyprysk, przebarwienia, skóra atopowa, trądzik różowaty, czy łuszczyca.

Są dostępne wyłącznie w gabinetach dermatologicznych, salonach kosmetycznych i medical spa.

SKÓRA: sucha, wrażliwa oraz normalna
Milky Lotion Cleanser
Preparat zmywalny, może być nałożony na suchą lub wilgotną skórę, idealny do oczyszczania skóry suchej, wrażliwej. Pomaga zapobiegać wystąpieniu sytuacji mogących prowadzić do rozwoju czynników zapalnych, związanych z niepotrzebnym przesuszeniem skóry oraz podrażnieniem wywołanym przez proces oczyszczania. Nie powoduje przerwania bariery skórnej
w przeciwieństwie do tradycyjnych mydeł i innych produktów oczyszczających. Działa poprzez rozpuszczenie i oddzielenie od powierzchni skóry zabrudzeń, makijażu i martwych komórek.
170 ml / 119 zł
Re-Balancing Clarifier
Preparat, który uzupełnia i kończy proces oczyszczania usuwając wszystkie ślady zabrudzeń, tłuszczu
i makijażu. Pomaga przywrócić naturalne pH skóry po oczyszczaniu. Zapewnia silne nawilżenie nasycając skórę silnie skoncentrowaną mieszanką wyciągów roślinnych i substancji wiążących wilgoć. Przygotowuje skórę na zabiegi z użyciem produktów odpowiedzialnych za aktywację i odnowę.
170 ml / 119 zł
Lite Lytic Lotion
Odpowiada za aktywacje komórek skóry. Poprzez działanie keratolityczne zmniejsza widoczne niedoskonałości skóry, usuwając nadmiar martwych komórek warstwy rogowej oraz komórki
o nieprawidłowej budowie. Oczyszcza pory skóry, zmniejszając jednocześnie widoczne zaczerwienienia, nierówności oraz nadmierne złuszczanie. Wygładza skórę sprawiając, że pory i blizny stają się mniej widoczne. Opóźnia oznaki starzenia się skóry.
50 ml / 190 zł
Reneval Facial Cream
Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek
i przebarwień, dając jednocześnie efekt rozjaśnionej
i promiennej cery. Zaawansowane technologicznie składniki pozwalają na skuteczną stymulację procesów naprawczych oraz nawilżenie skóry, przenikając głęboko do jej warstw, co wzmacnia barierę ochronną. Hamuje tworzenie i aktywację przewlekłych czynników zapalnych, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry przewyższa liczbowo system w zakresie 6 z 7 oznak fotostarzenia. Stosowany łącznie z preparatami Lytic, co zostało udowodnione w kontrolowanym badaniu klinicznym, skutecznie hamuje oznaki starzenia.
50 g / 279 zł
Intensive Nourishing Cream
Wyjątkowo bogaty skład opracowany w celu uzyskania maksymalnego nawilżenia suchej skóry. Zawiera największą ilość składników aktywnych, co stymuluje odnowę skóry i jednocześnie wpływa na poprawę jej jędrności, elastyczności, wyglądu powierzchni oraz promienności. Substancje regenerujące barierę lipidową oraz technologia wektoryzacji pozwalają na precyzyjne dostarczenie kwasu azelainowego
i ursolowego do skóry, w celu skutecznej regeneracji
i wzmocnienia jej bariery ochronnej. Hamuje tworzenie
i aktywację przewlekłych czynników zapalnych, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry.
50 g / 299 zł
Extreme Barrier Cream
Maksymalnie nawilża wyjątkowo suchą skórę ciała,w tym skórę rąk, stóp, łokci i podudzi. Odnawia prawidłową funkcję bariery ochronnej skóry po zabiegach peelingów chemicznych, resurfacingu laserowym oraz mikrodermabrazji, a także po podobnych zabiegach, które silnie uszkadzają barierę skóry. Pozwala na zmniejszenie objawów zapalnych chorób skóry, jak łuszczyca i wyprysk. Hamuje tworzenie i aktywację przewlekłych czynników zapalnych, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry. Krem do zadań specjalnych – sprawdza się w ekstrymalnych warunkach.
180 g / 169 zł
Medical Barrier Cream
Maksymalnie nawilża wyjątkowo suchą skórę ciała,
w tym skórę rąk, stóp, łokci i podudzi. Odnawia prawidłową funkcję bariery ochronnej skóry po zabiegach peelingów chemicznych, resurfacingu laserowym oraz mikrodermabrazji, a także po podobnych zabiegach, które silnie uszkadzają barierę skóry. Pozwala na zmniejszenie objawów zapalnych chorób skóry, jak łuszczyca i wyprysk. Hamuje tworzenie i aktywację przewlekłych czynników zapalnych, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry. Przywraca komfort skórze suchej i wrażliwej.
230 g / 179 zł
Wszystkie typy skóry
Reneval Eye Cream
Wysoka zawartość emolientów pozwala na zmniejszenie oznak starzenia się delikatnej skóry wokół oczu. Technologia miękkiego ogniskowania emituje
i rozprasza światło, co sprawia, że niedoskonałości skóry, jak ciemne kręgi oraz obrzęki w okolicy oczu staja się mniej widoczne. Zaawansowane technologicznie składniki pozwalają na skuteczną stymulację procesów naprawczych oraz nawilżenie skóry, przenikając głęboko do jej warstw, co wzmacnia barierę ochronną i hamuje tworzenie i aktywację przewlekłych czynników zapalnych, które mogą przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry.
18 ml / 239 zł
Enriched Firming Mask
Wywiera działanie komedolityczne i keratolityczne, co wpływa na rozjaśnienie skóry i poprawę jej faktury. Zwiększa elastyczność i jędrność skóry dzięki szybkiemu wytwarzaniu acetylocholiny. Zawiera unikatową mieszaninę prekursorów lipidowych, przeciwutleniaczy i substancji nawilżających w celu szybkiego wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej. Doskonała maska do stosowaniu po zabiegu lub jako część cotygodniowego postępowania pielęgnacyjnego.
75 ml / 199 zł
MelanoLyte Tx
Rozjaśnia i odświeża skórę oraz koryguje jej nieregularne zabarwienie. Skuteczność udowodniona klinicznie. Poprawa wyglądu skóry z ciemnymi plamami i odbarwieniami, przy nieznacznym podrażnieniu lub całkowitym braku działania drażniącego. MelanoLyte Tx wchodzi w skład Melano Corrective System. Aby osiągnąć najlepszy i długo utrzymujący się efekt korekcji przebarwień należy stosować MelanoLyte Tx w połączeniu z profesjonalną maską MelanoLyte PRO.
30 ml / 369 zł
Reneval Enriched Body Lotion
Balsam nawilżający do ciała opracowany specjalnie do pielęgnacji skóry tułowia i kończyn – obszarów zawierających mniej gruczołów łojowych. Pozwala zapobiegać niszczącemu działaniu czynników zapalnych, które mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry. Zaawansowane technologicznie składniki pozwalają na skuteczną stymulację procesów naprawczych oraz nawilżenie skóry, przenikając głęboko do jej warstw, co wzmacnia barierę ochronną. Ujędrnia, wygładza i zmiękcza skórę, zapobiegając jednocześnie jej przyszłemu uszkadzaniu.
230 ml / 139 zł
Ochrona UVA/UVB – Wszystkie typy skóry
Active Shield Lotion SPF 30+
Lekki, szybko wchłaniający się preparat, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Przy codziennym stosowaniu pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju raka skóry oraz przedwczesnego starzenia się. Zawiera składniki pozbawione działania alergizującego, w tym mikronizowany tlenek cynku, co pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności. Blokującej promienie słoneczne przy jednoczesnym zachowaniu eleganckich wrażeń estetycznych. Nie pozostawia białych śladów – idealny do stosowania samodzielnego lub pod makijaż.. Aktywne składniki roślinne mają właściwości przeciwzapalne.
75 ml / 99 zł
Active Shield Lotion SPF 50
Lekki, szybko wchłaniający się preparat zapewniający ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Wyjątkowo wodoodporny, idealny do stosowania podczas aktywnego wypoczynku przy przedłużonym przebywaniu na powietrzu. Przy codziennym stosowaniu pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju raka skóry oraz przedwczesnego starzenia się. Zawiera składniki pozbawione działania alergizującego, w tym mikronizowany tlenek cynku, co pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności blokującej promienie słoneczne przy jednoczesnym zachowaniu eleganckich wrażeń estetycznych. Nie pozostawia białych śladów – idealny do stosowania samodzielnego lub pod makijaż. Aktywne składniki roślinne mają właściwości przeciwzapalne.
75 ml / 109 zł